V soboto, 12. oktobra, smo vsi učenci šole imeli športni dan v okviru Rožnatega teka v Sevnici. Na zbirno mesto, na igrišče Srednje šole Sevnica, so nas v zgodnjem dopoldanskem času pripeljali starši, ki so se dogodka prav tako udeležili.

Na prizorišče je že zgodaj posijalo sonce in posušilo dežne kapljice prejšnjega dne. Stojnice so s svojimi izdelki vabile obiskovalce, s katerimi so sodelovali Skavti Tržišče, Aktiv kmečkih žena Tržišče, Prostovoljno gasilsko društvo Tržišče, Zdravstveni dom Sevnica, Europa Donna Slovenija in Čebelarstvo Kolenc. Krajši kulturni program so popestrili mladinski pevski zbor naše šole, ki je s pevko Hano zapel himno Rožnatega teka, in mažoretke ter Mlade žurerke iz Tržišča. S svojo hudomušnostjo in profesionalizmom je celotno dogajanje napovedoval Ernest Kramar.

Pred vsako športno dejavnostjo je potekalo ogrevanje, ki ga je vodil učitelj športne vzgoje Roman Dobovšek. Najprej je potekala hoja na dva kilometra, nato pa teki. Najmlajši so se na otroškem teku zelo dobro izkazali, saj so imeli številno podporo navijačev. Sledila sta teka na tri in pet kilometrov, na katerima se nam je pridružila tudi znana radijska voditeljica Anja Ramšak Radia 1, manjkali pa niso niti naši učitelji. Po uspešno opravljenem izzivu smo vsi udeleženci dobili toplo malico in prisluhnili pesmim ansambla Dolenjskih 5, najmlajši pa so se lahko pozabavali v otroškem kotičku, kjer jih je mamilo napihljivo igralo. Svojo srečo smo preizkusili tudi v srečelovu.

Čeprav je bila sobota delovna, je dan minil v prijetnem vzdušju, še posebej pa smo bili veseli, da smo bili tudi sami del dobrega namena.

Organizatorji Center za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Sevnica, Europa Donna Slovenija, Posavsko in obsoteljsko društvo za boj proti raku in naša šola so s prireditvijo uspešno pripomogli k ozaveščanju pomena zdravega življenjskega sloga in boja proti zahrbtni bolezni – raku dojk.

Maja Kuhar in Nina Tratar,

članici šolskega novinarstva