Otroški parlament je program vzgoje otrok za aktivno državljanstvo in demokracijo. Tudi na OŠ Tržišče učence spodbujamo k sodelovanju v družbenem življenju (participacija) in izobražujemo o človekovih pravicah.

V otroški parlament se vključijo predstavniki razredne skupnosti, ki zastopajo tudi šolsko skupnost učencev. Mentorica otroškega parlamenta je Lucija Umek.

V šolskih letih 2022/2023 in 2023/2024 na otroškem parlamentu raziskujemo temo Duševno zdravje otrok in mladostnikov.

Na izbrano temo razpravljamo tako na otroškem parlamentu kot tudi v razrednih skupnostih. Glede na razpravo učenci pripravijo tudi ideje za spremembe, ki jih skušamo na šoli tudi udejanjiti. Organiziramo tudi šolski otroški parlament in se udeležimo občinskega šolskega parlamenta občin Sevnica in Radeče.