Učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost novinarski krožek, pri učnih urah spoznavajo poklic novinarja in pišejo novice o dogajanju na šoli. Da pa le-te ne temeljijo preveč na teoriji, nas je v petek, 6. 10. 2023, obiskal novinar Slovenskih novic Drago Perko, ki je učence seznanil, kako postati novinar, katere vrline mora imeti in kakšno je njegovo delo. Tako so učenci iz prve roke izvedeli, kako poteka delovni dan novinarja, katere so prednosti in slabosti takšnega poklica itd.

Učenci so se preizkusili tudi v vlogi spraševalca – novinarja, saj so gostu zastavljali številna vprašanja. Tako se je razvil sproščen pogovor, v katerem ni manjkalo dobre volje.

Drago Perko jih je pohvalil in spodbudil k navdušenju nad takšno obliko dela, učenci pa so se mu zahvalili za vse nasvete in obisk.

Teden otroka smo zaključili radovedno, sproščeno, veselo in z novimi načrti novinarstva.

Vesna Perko, učiteljica