Med 8. septembrom in 8. oktobrom je potekal projekt Nacionalni mesec skupnega branja, zato smo se na šoli še posebej potrudili, da smo spodbujali branje in učence opomnili o njegovem pomenu. Ker je letos posebna pozornost namenjena tudi medgeneracijskemu branju, smo se odločili, da povežemo starejše in mlajše učence. Tako so se osmošolci preizkusili v glasnem branju, saj so prebirali knjigo o junaku Petru Panu, ki so ji z vedoželjnostjo prisluhnili učenci 3., 4. in 5. razreda.

Učenci 7. razreda so poslušali pripovedko o slovenskem junaku Martinu Krpanu in poustvarjali vsebino literarnega dela, medtem ko so devetošolci brali svojim sošolcem in se ob tem pozabavali pri ocenjevanju glasnega branja. Prijetne trenutke v družbi knjige so preživeli tudi šestošolci, saj so pravljice prebirali kar na šolskem igrišču, ob tem pa so jih greli sončni žarki.

Vesna Perko, učiteljica