Mednarodni dan prijaznosti obeležujemo 13. novembra in se ga praznuje od leta 1998 dalje, ko je bila podpisana deklaracija o prijaznosti, v Sloveniji pa ga obeležujemo zadnjih nekaj let, k čemur se je pridružila tudi naša šola.

Učenci v OPB 1 so se že v prejšnjem tednu pogovarjali o prijaznosti in prijaznih dejanjih, ki so jih storili za druge. Na liste so narisali in napisali, s čim so izkazali prijaznost do svojih sošolcev, staršev, bratcev, sestric itd.

Vsa svoja prijazna dejanja so razstavili na hodniku, si jih skupaj ogledali in prebrali ter tako še drug drugega navdihnili za prijazno gesto.

Sedmošolci so z majhnimi dejanji polepšali dan drug drugemu in izdelali posebne lističe s pozitivnimi mislimi, s katerimi so delili svojo prijaznost med zaposlenimi šole. S povedmi pa so okrasili tudi pano.

Vsi pa so ugotovili, da morajo biti prijazni skozi vse leto in ne samo na ta dan.

Šri Činmoj je dejal: »Prijaznost se širi sama od sebe. Če si prijazen do drugih, bodo oni danes prijazni s teboj in jutri z nekom drugim.«

Maja Lazar in Vesna Perko, učiteljici