Branje je pomembno, saj nas spremlja na vsakem koraku. S prvim branjem se otrok seznani v družini, ko mu pravljice beremo starši, sestrice, bratci, dedki, babice … Vemo, da za skupno listanje knjig in branje z otrokom ni nikoli prezgodaj. Ko zvečer otroku beremo, se skupaj z njim umirimo ter odklopimo od dnevnih tegob in vseprisotnih zaslonov. Tudi ko otrok že samostojno bere, ohranimo navado skupnega branja. Berimo otroku, dokler želi. Preberimo mu kak odlomek iz knjige, ki jo beremo sami.

Vsi vemo, da branje spodbuja otrokov intelektualni, čustveni in jezikovni razvoj, hrani njegovo domišljijo, pripomore k razvoju empatije in širi njegov besedni zaklad. Vse to pa ugodno vpliva na njegov celostni razvoj. Dobro usvojena tehnika branja pomeni tudi lažje učenje.

Tega se zavedamo tudi v 3. razredu. Da pa bo branje zabavno, smo prejšnji teden za domačo nalogo brali na najbolj izviren način. Poglejte nekaj fotografij, če nam je uspelo!

Polona Trebše, učiteljica