Bralna značka začenja 17. septembra svoje tradicionalno bralno leto in tako počasti dan zlatih knjig ter dan rojstva in smrti Franceta Bevka. Tudi na naši šoli smo obeležili omenjeni dogodek, in sicer pri urah knjižnične vzgoje v šolski knjižnici, ki so jo obiskali vsi razredi na šoli. V ponedeljek, 19. septembra, so tudi pri nas, tako kot po vsej Sloveniji, učenci prvega razreda prejeli slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je napisala Ida Mlakar Črnič. Povabilo k branju z darilno slikanico so pripravili v Društvu Bralna značka Slovenije s podporo Javne agencije za knjigo Republike Slovenije, podjetja HOFER in SVIZ Slovenije. Učenci ostalih razredov so ob vodenem razgovoru s knjižničarko razmišljali o pomenu branja in odnosu do knjige. Skupaj so brali, poslušali zgodbico, ki jim jo je prebrala knjižničarka, in si izposodili knjige. Želimo si, da bi bila knjižnica polna bralcev vse leto, kot je bila ob začetku bralnega projekta.

Knjižničarka Irena Klukej