V četrtek, 16. junija 2022, smo z učenci 1. triade noč preživeli v šolski knjižnici. Čeprav je sprva kazalo, da bo popoldne naklonjeno za igranje družabnih iger na igrišču, se je vreme v trenutku spreobrnilo, zato smo morali načrtovane dejavnosti izpeljati v telovadnici. Srečanje smo začeli v šolski knjižnici, kjer je knjižničarka Irena Klukej z učenci izvedla t. i. umirjanje telesa. Učenci, razdeljeni v skupine, so se po danih navodilih odpravili v telovadnico, v kateri so morali čim prej poiskati dobro skrite sličice, ki so jim v pravem vrstnem redu razkrile naslov pravljice. Učenci so preiskali vsak kotiček, pri tem pa bili izjemno hitri, aktivni in tudi skrivnostni, saj mesta skritih sličic niso želeli izdati drugim skupinam. V nadaljevanju so rešili še uganko in rebus. Ker so se pri iskanju malo namučili, so se okrepčali s sveže pečenimi picami in sladkimi marelicami, nato pa se spopadli še s kvizom o pravljicah. Pri tem so bili izjemno uspešni, saj se je izkazalo, da učenci dobro poznajo pravljice in njihove knjižne junake, ki so jih nato tudi sami izdelali, ter posamezno pravljico tudi dramsko uprizorili. Po prijetnem pogovoru o pravljičnih skrivnostih in poslušanju pravljice smo se vsi prepustili sladkim sanjam.

Vesna Perko