(3.–9. oktober)

Letošnji teden otroka je potekal pod sloganom »SKUPAJ SE IMAMO DOBRO«. Ambasador letošnjega projekta je bil priljubljeni glasbenik Nipke, ki je ustvaril pesem »Skp se mava dobr«. Vemo, da je prijateljstvo nekaj, po čemer mladi najbolj hrepenijo, da se imajo dobro z vrstniki, ki jim lahko zaupajo, zato se je letošnja tema osredotočala na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin, sproščenosti in zabave.

Tudi na naši šoli so v okviru projekta Teden otroka potekale različne dejavnosti:

• prvošolci so bili sprejeti v šolsko skupnost;
  • predstavniki skupnosti učencev šole 8. in 9. razreda so pomagali sestaviti tedenski šolski jedilnik;
  • učenci prve triade niso imeli domačih nalog;
  • učenci so lahko vodili različne dejavnosti in igre (npr. pri ŠPO, OPB, JV …);
  • ure športa so potekale malo drugače – po želji otrok;
  • učenci prve triade so prinesli v šolo svojo najljubšo igračo in imeli igralne urice, obiskali pa so tudi Minicity v Ljubljani;
  • učenci so obiskovali šolsko knjižnico in veliko brali (bralni maraton);
  • učenje je potekalo tudi v naravi in na šolskem igrišču;
  • dan se je začel s pravljico;
  • izveden je bil športni dan (jesenski kros);
  • izpeljan je bil kostanjev piknik;
  • učenci 9. razreda so imeli pri pouku slovenščine meditacijo s knjigo;
  • učenci druge triade so se sprehodili na Šentjurski hrib, medtem ko so se učenci tretje triade podali na raziskovanje bližnje okolice Tržišča (branje in gibanje);
  • potekal pa bo še ogled filma Gajin svet 2.

Teden je bil res pester in je minil zelo hitro.

Polona Trebše