NAVODILA

Zaradi poslabšanja epidemiološke slike in preprečevanja prenosa okužb s SARS.Cov-2, bo v vzgojno izobraževalnih zavodih na podlagi okrožnice MIZŠ se od 19. 10. – 23. 10. 2020 pouk v šolah izvaja prilagojeno.

• osnovne šole: učenci od 1. do vključno 5. razreda se izobražujejo v šoli;
  • učenci od vključno do 9. razreda se izobražujejo na daljavo;
  • glasbene šole pouk se izvaja na daljavo;
  • zavodi za izobraževanje otrok s posebnimi potrebami in osnovne šole s prilagojenim programom: vsi programi se izvajajo v šoli oziroma zavodu;
  • domovi za učence s posebnimi potrebami: vzgojni program se izvaja v domu.

Navodila za starše in učence :

• Od ponedeljka, 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020 učenci  6.-9.r. opravljajo svoje učne obveznosti na domu.
  • Učitelji že pri pouku seznanijo učence z načinom prijave in dela v aplikaciji TEAMS .
  • Pouk bo potekal po prilagojenem urniku, ki bo urejen v e-asistentu.
  • Začetek pouka je ob 7.30 in ves čas pouka so učitelji  na voljo učencem preko Teams-a za dodatna navodila oz. vprašanja, pojasnila…
  • Po potrebi se učenci v času med 7.00 in 14.00 uro obrnejo za pomoč na učitelja preko dogovorjenega kanala.
  • Učenci rešujejo naloge tudi s pomočjo didaktičnih pripomočkov, e učbenikov na internetu in s pomočjo dodatnih navodil učitelja.
  • Učenci so dolžni redno spremljati navodila učiteljev in sproti opravljati svoje obveznosti, kar je pogoj za evidentirano  prisotnost pri pouku.
  • V primeru, da se učenec ne bo odzival, bomo beležili odsotnost od pouka.
  • Starše prosimo, da spodbujajo učence in poskrbijo za izpolnjevanje delovnih obveznosti učencev.
  • Prosimo, da vsi vključeni spremljate dogajanje in ustrezno ukrepate.

V pričakovanju čimprejšnje rešitve nastale  situacije vas lepo pozdravljam.

Zvonka Mrgole, ravnateljica

Tržišče, 15. 10. 2020