Sredi aprila smo za učence 1. razreda organizirali tridnevni tečaj plavalnega opismenjevanja v bazenu Terme Čatež. Ko sem otroke seznanila z izvedbo programa, je bilo njihovo navdušenje nepopisno.

Z avtobusom smo se vsako jutro ob 7.30 odpeljali do Čateža in se vračali v Tržišče ob 13.45.

Z gospodično Katjo Breznikar sva prvi dan ugotovili predznanje otrok v procesu prilagajanja na vodo. Nato sva si otroke razdelili glede na njihovo predznanje.

V vodi smo se igrali igre, preko katerih so se otroci navadili na upor vode, na potapljanje glave in na izdihovanje pod vodo. Spoznali so se s plovnostjo telesa ter se navajali na drsenje na površini vode in pod njo.

Učenci so v procesu prilagajanja zelo hitro napredovali in ob tem tudi uživali. Ob koncu tečaja plavalnega opismenjevanja so štirje učenci prejeli delfinčka, dva učenca sta osvojila zlatega morskega konjička, ena učenka srebrnega in ena učenka bronastega morskega konjička. Čestitamo!

Andreja Umek, vodja plavalnega opismenjevanja v 1. razredu