21. marca ne obeležujemo le prvega pomladnega dne, ampak tudi svetovni dan poezije, zato smo bili na naši šoli tokratni ponedeljek še posebej pesniški. Učenci 3. triade so ugotavljali imena slovenskih pesnikov in pesnic, naštevali so naslove pesmi, ki jih že poznajo, nato pa so izbrane tudi glasno prebrali, pri čemer so pazili na rimo in živahnost branja. Prav tako so se seznanili, da je UNESCO leta 1999 ta dan namenil poeziji, da bi se razširil pomen branja, pisanja in učenja poezije po vsem svetu. Nato so se prelevili v pesnika oz. pesnico. Nekateri so svoje lirske misli namenili mamicam, saj se bliža materinski dan, druge pa je navdihnila pomladna idila. V kolikšni meri jim je uspelo pesnikovanje, presodite sami.

Želimo vam prijeten svetovni dan poezije, ki ga izkoristite tudi za branje pesmi.

Vesna Perko