Otroški parlamenti so program vzgoje otrok za aktivno državljanstvo in demokracijo. Tudi na OŠ Tržišče učence spodbujamo k sodelovanju v družbenem življenju (participacija) in izobražujemo o človekovih pravicah.

V otroški parlament se vključijo predstavniki razredne skupnosti, ki zastopajo tudi šolsko skupnost učencev. Mentorica otroškega parlamenta je Lucija Umek.

V šolskem letu 2020/2021 na otroškem parlamentu nadaljujemo s temo Moja poklicna prihodnost.

Na izbrano temo razpravljamo tako na otroškem parlamentu kot tudi v razrednih skupnostih. Organiziramo šolski otroški parlament in se udeležimo občinskega šolskega parlamenta občin Sevnica in Radeče.

V letošnjem šolskem letu bomo občini Sevnica in Radeče predstavljali tudi na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani (preko aplikacije Zoom).

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)