V četrtek, 19. 5. 2022, smo imeli v okviru projekta Erasmus+ z naslovom Kultura, sobivanje in jezik skozi skupno zgodovino in regionalne značilnosti na štajerskem vulkanskem območju in širše še tretje srečanje, tokrat zadnje v tem šolskem letu. Druženje so pripravili učenci in učitelji Ljudske šole Ratschendorf iz Avstrije. K njim smo se z učenci 3. razreda odpravili že zgodaj, saj je bila pred nami kar dolga pot. Po dobrih dveh urah vožnje smo prispeli v Ratschendorf, kjer so nam pripravili toplo dobrodošlico. Poskrbeli smo za naše prazne želodčke, nato pa smo si ogledali njihovo šolo. Zatem smo se odpeljali v mesto Fehring, kjer smo si ogledali mlin in oljarno. Naslednja točka našega programa je bila grad Riegersburg, ki stoji na skalni vzpetini vulkanskega izvora in je res veličasten. Po kosilu in ogledu gradu smo se spustili nekoliko nižje po pobočju, kjer smo si ogledali predstavo ptic roparic. Orli, sove, kanje in jastrebi so leteli tik nad našimi glavami, a vedno varno pristali na roki sokolarjev.

Po končanih ogledih smo se zahvalili gostiteljem za čudovit program, ki so ga pripravili za nas, in se po skupni pesmi Mi se imamo radi tudi poslovili. Za nami je bil res čudovit in nepozaben dan.

Magda Flajs